Sisukord
Paberleht
Postimees

Vanalinna tarvis valmib uus kaitsekord

4 min lugemist
  • Nõuded muutuvad paindlikumaks ja mitte karmimaks
  • Müüt, et muinsuskaitsetoetusi on raske saada, pole tõene
  • Paide vanalinna muinsuskaitseala loodi 1973. aastal
  • Uus kava peab valmima 2023. aastaks
FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Muinsuskaitseala kaitsekorra uuendusega selguvad maakonnakeskuse vanalinnale omased väärtuslikud hooned ning vaated aladele ja selle olulistele objektidele, mis teevad Paidest Paide. Muinsuskaitse Järvamaa nõuniku Karen Klandorfi selgitusel on uue kaitsekorra mõte reguleerida seda, milleks on vajadus. «Kui Tallinna või Pärnu vanalinnas peab muinsuskaitse taltsutama ehitussurvet, siis Paides ei maksa kolli karta,» sõnas ta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Klandorfi ütlust mööda annab hoonete uuel viisil hindamine võimaluse olla reeglite seadmisel senisest paindlikum ning pöörata põhitähelepanu muinsuskaitsealale olulisimate hoonete säilitamisele ja ennistusele, et püsiks just Paidele omane ning koha identiteeti ja miljööväärtust hoidev linnasüda. «Riiklikud toetusmeetmed on olemas ja Paides on mitu kinnistut saanud pea 10 000 eurost tuge, tuleb vaid härjal sarvist haarata,» lausus ta.

Klandorf ütles kinnistuomanike rahustuseks, et uue korraga neile seatud kohustused ja hoonete restaureerimisele seatavad tingimused karmimaks ei muutu.

09.07.2020 13.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto