Sisukord
Paberleht
Postimees

Prügila nõukogu kaalub prokuratuuri avalduse kirjutamist

2 min lugemist
  • Väätsa Prügila nõukogu koosolek toimub täna
  • Nõukogu esimees lubab selgitusi pärast nõukogu koosolekut
  • Aivar Lõhmus ei tea, mida talle ette heidetakse
Väätsa prügila; Väätsa pürgila juht Alvar Jullinen; Väätsa prügila projektijuht Toomas Laimets. Foto: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja/ Scanpix

Täna otsustab ASi Väätsa Prügila nõukogu, kas teha prokuratuuri avaldus, et algatada ettevõtte kunagise juhatuse liikme Aivar Lõhmuse tegevuse uurimine ja kontrollida, kas selles on midagi kriminaalset.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Järva Teatajale teadaolevalt on etteheited seotud prügila varade müügi ettevalmistusega. Kahtlustatakse, et prügila toonase juhi tegevuses on jäätmehiiu Ragn-Sellsiga kokkumängu hõngu, kui prügila sulgemiskulusid näidati suuremana ja manipuleeriti amortisatsiooniga, mille tõttu paistsid ettevõtte majandustulemused kehvemad kui tegelikult. Muuhulgas sahistatakse, et endine juht on prügila ladestusmahu ressurssi hinnanud tegelikust kuni poole väiksemaks.

ASi Väätsa Prügila nõukogu esimees Rait Pihelgas möönis, et sellise sisuga punkt on tõesti nõukogu koosoleku päevakorras, kuid selgitusi soostus ta sel teemal andma alles pärast koosolekut.

13.08.2020 16.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto