Sisukord
Paberleht
Paberleht

Facebookis toiduga kauplejal tuleb sellest ametit teavitada

3 min lugemist
  • Kõik kaubitsejad ei pea VTA-d teavitama
  • Koos teavitusega tuleb esitada ka enesekontrolliplaan
FOTO: Kuvatõmmis Facebookist

Veterinaar- ja toiduamet (VTA) manitseb Facebookis toiduga kauplejaid sellest neid teavitama. Järva Teataja uuris, kas oma tegevusest tuleb teada anda neilgi, kes Facebooki kaudu marju ja aiasaadusi müüvad, või on nemad sellest kohustusest siiski priid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

VTA toiduosakonna peaspetsialist Marii-Heleen Juks ütles, et e-kaubandus on olemuselt jaemüük, mis erineb tavalisest jaemüügist selle poolest, et ostja ja müüja ei ole ostu-müügihetkel samas kohas. Facebookis toiduga kauplemine on Juksi selgitusel kogu aeg liigitunud e-kaubanduse alla, kuid kahjuks tuleb seda müüjatele aeg-ajalt meelde tuletada.

Kõigil Faecbooki väikekauplejatel VTA teavituse kohustust siiski pole, määrav on toidu kogused ja see, kellele kaupa müüa. Need kaubad võivad Juksi ütlust mööda olla nii isevalmistatud singid, küpsetised, kalatooted kui ka pakendatud maiustused, toidulisandid. Juks soovitas endale teadvustada, millise valdkonnaga tegeldakse, ja vastavalt sellele otsida lisateavet VTA kodulehelt või pöörduda ameti piirkondlikku keskusse.

22.10.2020 25.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto