Eriliste postkastide ringreisil: Türi valla inimesed ootavad ajalehti nii torudesse, puupakkudesse, leivakastidesse kui ka piimanõudesse

«Oi, siin ka autoliiklust!» imestab Leili Vendland Järva Teataja tutvumisringil nii mõnelgi korral. Seega ei maksa arvata, et elaniketa kummituskülasid on vaid Ida-Virumaal. Jah, eks maale tule ajapikku ka inimesi juurde, kuid pigem on suundumus ikka majade tühjaks jäämine ja püsielanike ärakadumine. Kes läheb taevastele teedele, kes vanadekodusse, kes laste juurde, nooremad pagevad töö ja kooli tõttu linnadesse ning tagasitulekumõtteid üldjuhul ei mõlguta. Postkastide täituvus on üks märk, mis annab aimu, kas maja­pidamist kasutatakse või mitte. Kui ikka eelmise aasta reklaamid kitsukest postkasti ummistavad, siis pole ka pererahvast käimas või enam olemaski.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Toru, piimanõu, puupakk, nukumaja mõõtu kastike – kõik, mis puudutab tavapärasest erinevate postkastide meisterdamist ja kasutuselevõttu, näitab, et inimesed lasevad fantaasial täiesti vabalt lennata. Ja tulemus ei rõõmusta üksnes selle  omanikku.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Rõõmustavad nii naabrid kui ka möödakäijad, aga enne­kõike postikullerid, kelle pikad sõiduringid mõnikord koosnevadki ühe erilise kasti juurest teise juurde vurades.

Vähemalt nii on juhtunud Omnivas 22 aastat postikulleriametit pidanud ja asendajana kõikide maakonna postiringidega kursis oleva Leili Vendlandiga, kes selles loos ongi Järva Teataja giid postkastipärlite avastamisel.

Tagasi üles