Aastaga üle tuhande laigulise tunni
Järva aasta kaitseliitlane on Asko Osula, naiskodukaitsja Siret Niinepuu

  • Jahimehe ja kaitseliitlase oskused looduses liikuda kattuvad
  • Aprillirahutused ajendasid riigikaitselist väljundit otsima
  • USAs rahvuskaartleste treeningul käies süvenes mõte end missioonil proovida
  • Välismaised militaarvõistlused rõhuvad sõdurioskustele, mitte lihasuretamisele

Eelmise aasta 8. novembril kuulutati Veskisilla tantsuhallis Kaitseliidu Järva maleva aastapäevapeol aasta kaitseliitlaseks Asko Osula ja naiskodukaitsjaks Siret Niinepuu. Traditsiooniliselt esitati nad ka Eesti aasta kaitseliitlase ja naiskodukaitsja konkursile, mille tulemused kuulutatakse välja pühapäeval.

FOTO: Urmas Glase

«Iga inimene peab kaitsma oma peret ja vara ning sellest vaid üks samm edasi on riigi ja rahva kaitsmiseni,» ütles Türi üksikkompanii tagalapealik nooremseersant Asko Osula (43). Eile õhtul kuulutati kümme aastat Kaitseliidus olnud Osula Veskisilla tantsuhallis Järva maleva aastapäevapeol aasta kaitseliitlaseks.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Osula rõhutas, et nii õppustel kui ka muul ajal vormi kandes tuleb jääda korrektseks, sest laigulisena esindad riiki ja mängus on rohkem kui isiklik väljanägemine. «Olen jahimees ja juhin Koigi jahisektsiooni, mistõttu käin looduses palju. Eks jahimehe ja kaitseliitlase oskused maastikul liikuda ja loodust lugeda kattuvad,» ütles ta.

Osula võrdles mõlemat seltskonda sõpruskonnaga, sest head sõbrad ja koos tegutsemise tahe seovad. Koigi jahtkonna 15 meest kuuluvad samuti Kaitseliitu.

Tagasi üles