T, 7.02.2023

Jõuluilu saabub koos miinuskraadidega

Merit Männi
Jõuluilu saabub koos miinuskraadidega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Türi tänavatele ja parkidesse paigaldati jõulukaunistused juba paari nädala eest, linna jõulupuu ehtimiseks aga oodatakse soodsamaid olusid – liiga pehme ilmaga autotõstukiga puule ligi ei pääse.
Türi tänavatele ja parkidesse paigaldati jõulukaunistused juba paari nädala eest, linna jõulupuu ehtimiseks aga oodatakse soodsamaid olusid – liiga pehme ilmaga autotõstukiga puule ligi ei pääse. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Kui eelmisel aastal tekitas türilastes hämmastust, et kesklinna pargi serval kasvav linna jõulupuu sai juba oktoobri lõpupäevil ehted külge, siis tänavu, mil advendiaja alguseni on jäänud napid paar nädalat, on puu veel ehtetu. Siiski pole tarvis karta, et jõulud linna ei jõuagi.

Eelmisel aastal alustati puu ehtimist ebatavaliselt vara see­tõttu, et juba oktoobris oli maapind sedavõrd külmunud, et töömehed autokraanaga maa­pinda kahjustamata kuuse ümber askeldama pääsesid. Tänavu on Türi Halduse energeetiku Urve Meeritsa selgitusel olukord risti vastupidine: maapind on tehnika tarvis liiga pehme. Ehitud peab jõulupuu aga Meeritsa ütlust mööda olema 28. novembriks, peale selle ootavad kaunistusi Särevere, Väätsa, Türi-Alliku ja Käru jõulupuu. «Türi puu ehtimiseks kulub päev, teiste puude peale enam-vähem sama palju, mõnes kohas on aga tarvis proovida, kas kõik pirnid ikka põlevad,» ütles Meerits.

Ettevalmistavad tööd, mille tulemusel linnapilt jõulusemaks muutub, on juba tehtud. Nii on valgusketid paigaldatud Kooli pargis kasvavatele puudele, samuti lööb peatselt särama Männi pargis ehitud puu, Viljandi ja Paide tänavat palistavad pärnapuud. Tänavavalgustuspostidele on kinnitatud jõulukaunistused nii Viljandi, Paide kui ka Tallinna tänava ääres ja kesklinnas.

Märksõnad
Tagasi üles