Juhuslik raamatuleid viis uue hobini

  • Materjal, millest pildid valmivad, on kallis
  • Maailma ainuke näkineid, kes abielusõrmust kannab

Meister oma kuningriigis: oma hobiga tegelemiseks seadis Ilmar Iva keldrisse sisse väikese töötoa. Akna taga poseerib piltnikule ka Sabla.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Kui Viking Window juhatuse liige Ilmar Iva poleks viie aasta eest juhtunud Saksamaale ehitusmessile, poleks talle seal näppu jäänud üks jõuludekoratsioonide meisterdamist tutvustav klantspaberil trükis, poleks see koju kaasa rännanud ega oleks ta sealt intarsiast kirjutatud lugu avastanud. Eks elu tihtipeale sellistest oleks-poleks-juhustest koosnegi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Ka poleks Ilmar Iva ühel päeval marssinud kohalikku kaubamajja, et sealt koguni kaht tooni küünelakki osta. Oh neid müüjate pilke! Aga küünelaki juurde jõuab lugu natuke hiljem.

Vikipeedia pakub sõnale «intarsia» üksnes kahe lause jagu teavet. Suhteliselt kohmaka ja mittemidagiütleva lause veel pealekauba: «Intarsia on panustehnika, mis seisneb erinevat värvi õhukeste puitplaatide kombineerimises mingi suurema pinna kaunistamiseks. Reeglina valmistatakse intarsias geomeetrilisi mustreid, kuid ka figuraalseid kompositsioone.» Kõik.

Tagasi üles