Sisukord
Paberleht
Paberleht

Maiko Kesküla: Ma ei tee seda raha pärast

2 min lugemist
  • Peaaegu kõik, mille eest aktiivselt seisan, üksnes viib raha ja aega
  • Mina ei tööta linnavalitsuses
  • Igal aastal oleme keskväljaku lahendust kohandanud vastavalt tagasisidele
Maiko Kesküla FOTO: Erakogu

Kõigepealt tunnustan Kalle Grünthalit arvamusartiklite kirjutamise eest. Kahjuks on kohalikul tasandil liiga vähe neid, kes jaksaksid selle olulise sõnavabaduse vormiga järjepidevalt tegeleda – mina sealhulgas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Seetõttu andestan Kalle Grünthalile ka artiklis esitatud ebatäpsused ja valetõlgendused. Käsitlen neid, mis puudutavad otseselt minu isikut. Esiteks on artiklis süüdistatud mind valeandmete esitamises seoses ettevõtjate kaasamisega statsionaarse keskväljaku loomise plaanimisse. Nagu oleksin linnaametnik, kes selliste asjade eest vastutab. Ei, minul ei ole õigust esitada linnavalitsuse tegevuse kohta mingeid ametlikke andmeid ega infot. Mina ei tööta linnavalitsuses ega ole mulle ka muul viisil sellist ülesannet delegeeritud. Kui ma ettevõtjatega rääkimisest kõnelesin, siis pidasin silmas ruumieksperimenti, mitte keskväljaku kapitaalse ümberehituse lähteülesande koostamist.

Tulevase statsionaarse keskväljaku plaanimise eestveda­mise ja kaasamisega tegeleb ikka linnavalitsus, mitte kodanikud või MTÜd. Ruumieksperimenti korraldades oleme jõudumööda kõigi otseselt puudutatud ettevõtjatega suhelnud ja ettekujutus nende seisukohtadest on üsna hea. Igal aastal oleme keskväljaku lahendust kohandanud vastavalt tagasisidele. Vestlesime viimase ruumieksperimendi eel proua Johanna Kõvaga Pika tänava ja keskväljaku liiklusühenduse teemal. Kaalusime pikalt, kuidas muuta asendiplaani nii, et liiklusühendus Pika tänavaga säiliks. Paraku kaalusid üles ohutuse ja jalakäijate ruumi kasutamisega seotud argumendid.

24.09.2020 26.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto