Sisukord
Paberleht
Postimees

Türi vallavanem lõpetas sõdurikursuse

2 min lugemist
  • Kaitseliidu sõdurikursus nõuab seitse nädalavahetust
  • Õpitavat läheb tarvis ka tsiviilelus, näiteks matkal või eriolukordades
  • Suurem koormus ja õppe intensiivsus aitas kombata oma võimete piire
  • Malev korraldab aastas ühe sõdurikursuse
Järva maleva sõdurioskuste kuruse lõpetajad Mailis Antons (esireas vasakult), Pipi-Liis Siemann, Tene Metsma ja Maarit Nõmm. Siemann on kaitseliitlane, teised naised kuuluvad Naiskodukaitsesse. Tagareas kursuse instruktorid veebel Raimo Merilo (vasakul) ja kadett Siim Poak. FOTO: Erakogu

Seitse nädalavahetust Kaitseliidu sõdurioskuste kursust vormis Türi vallavanemast Pipi-Liis Siemannist ja tema kaaskursuslasest tublid sõdurid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pühapäeval Lõõlas lõpule jõudnud sõdurioskuste kursuse läbinud  Pipi-Liis Siemann ütles, et kaitseliitlasena on elementaarne omandada ka põhioskusi ja -teadmisi. «Sõjaks tuleb valmistuda rahuajal. Mida rohkem on ettevalmistatud inimesi, kes oskavad ohtu hinnata ja selles olukorras käituda, seda parem. Pealegi ei jookse kursuselt saadud teadmistest mööda külge maha kasvõi matkal või mõnes kriisiolukorras,» lausus ta.

Siemann lisas, et ega ta usu, et temast nüüd eesliinil sõdur saab, aga tagalaski on vaja mõista nende tegutsemist, kes eespool. «Kartsin, et kursus on füüsiliselt raskem ja ülesanded keerulised, kuid instruktorid olid head ja abivalmid seletama. Julgustan kõiki seda sammu ette võtma. Lisaks teadmistele saab ka häid kaaslasi,» ütles ta.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto