Sisukord
Paberleht
Postimees

Linnaserva kerkiv tehismägi teeb Vallimäele varsti ära

4 min lugemist
  • Paar meetrit pinnast juurde vedada ja tehismäegi kasvab Vallimäest kõrgemaks
  • Vana prügimäe peale kerkib kaasaegne tervisespordi välikompleks
  • Kultuuriministeerium andis projekti elluviimiseks 120 000 eurot
  • Kompleks valmib 2020. aastaks aga lumega aetakse suusarajad sisse ka sel talvel
"Mul pole kahtlust – aasta parima vabatahtliku tiitel läks õigele inimesele! Allan Palmiste (pildil) on kunagise unustuse hõlma vajunud idee taaselustaja, kelle initsiatiivi ning kümneid ja kümneid tunde vabatahtlikult panustamata poleks Paide väliala rajamisega nii kaugele jõudnud. Nüüd oleme saanud riigilt rahatuge, et kompleks järgneva kolme aasta jooksul valmis ehitada, Ültes Paide linnapea Priit Värk. FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

«Galaõhtul on muidugi ka tore, kui kõigi ees kätt surutakse, aga minule on suurim tunnustus see, kui inimene tuleb rajale ja kiidab vahvat kohta. Siis on vägev ja hea tunne,» ütleb paidelane Allan Palmiste (42).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuulsin Allanist, kes omast ajast tõukab tagant, et Paide kunagisest prügimäest saaks vahelduva maastikuga virgestusala, kus sõita ratast, suusatada või muidu jalutada, mõne kuu eest. Pensionärieluga harjuv ja linnas lahtiste silmadega ringi liikuv Kriilevälja mees Raivo Vende mainis, et Mündi tee äärde vana prügila juurde sattudes oli pea alati seal asjatamas ka Allan Palmiste.

Mündi tee ümberehituse ajal juhatas Palmiste prügimäel oma vabast tahtest vägesid, kui koorem koorma järel tee-ehitusest üle jäävat pinnast leidis tulevasel spordirajal laiali lükatuna radade ehitusel taaskasutust. «Kallurimeestele pidi näitama, kuhu koorem panna, ja buldooserijuhile seletama, millist profiili on vaja vormida. Nüüd on kaks kilomeetrit rajapõhja lumeootel valmis,» ütleb Palmiste rahulolevalt.

21.05.2020 25.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto