Sisukord
Paberleht
Postimees

Roosna-Alliku lasteaeda ootab järgmisel aastal kapitaalremont

2 min lugemist
  • Maja on juba ammu remonti oodanud
  • Lapse kolitakse remondi ajaks asenduspinnale
  • Lasteaiamajast saab liginullenergiahoone
Roosna-Alliku Helliku lasteaia direktor Karit Koller loodab, et seekord hange õnnestub ja järgmise sügise võtavad nad vastu remonditud majas. FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Järgmisel aastal ootavad Roosna-Alliku Helliku lasteaia asukaid ees suured muutused, sest hoone läheb remonti ja selleks ajaks tuleb kolida asenduspinnale.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paide linnamajandusosa­konna juhataja Heigo Laaneoks ütles, et praeguse seisuga lähevad tööd lahti 4. mail ja peaksid läbi saama augusti lõpuks. Lähipäevadel kuulutatakse välja hange ehitaja leidmiseks.

Laaneoksa hinnangul pole lasteaed praegu kõige paremas seisus ja teha tuleb nii välis- kui ka sisetöid. Eelmisel aastal lammutati aastakümneid tühjalt seisnud osa, Laaneoksa ütlust mööda pandi katuse ühenduskoht küll kinni, kuid suurema vihma ja tuulega kipub sealt ikkagi sisse sadama. Peale selle on kogu katusematerjal amortiseerunud. Puudub ventilatsioon, mis on hoone tervisele väga kahjulik. Kui seinad on niisked, tuleb külm paremini sisse. Laaneoks sõnas, et ventilatsioonisüsteemi rajamine kergitab maja energiakulu, seepärast tehakse see ruumipõhine. Näiteks kui suviti igas rühmas tööd ei ole või kui basseiniruum parajasti kasutuses pole, ei pea nendes ka ventilatsioon töötama  suurima võimsusega. See aitab kulusid kokku hoida.

21.05.2020 25.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto