Sisukord
Paberleht
Paberleht

Mudilased näitasid toidukogumisel head eeskuju

2 min lugemist
  • Lapsed tegid head
  • Toidukogumispäevad kaks korda aastas
  • Vabatahtlikud väärivad tänu
Toidupanga reedel alanud kogumispäevadel oli Türi Konsumi ostjad helded. Juba esimese tunniga kogunes mitu korvitäit toitu toimetulekuraskustes peredele. Ka perekond Reivik edastas annetust tehes abivajajatele oma parimad soovid. FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Sel nädalal kogusid Paide Sookure lasteaia kõikide rühmade lapsed toidupangale 130 kilogrammi toiduaineid, millega tühja kõhtu kannatavate perede jõuluaega rõõmu tuua. Mudilaste tegu võiks olla eeskujuks kõigile, kes nädalavahetusel Paide ja Türi suuremates kauplustes toidupanga kogumiskärusid näevad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Süda-Eesti sotsiaalkeskuse juhatuse liige Tiina Larven ütles, et Sookure lasteaia ettevõtmine oli südantsoojendav ja tema töös esmakogemus. «Kui seni on toidupanga kogumisaktsiooni panustanud üksikud klassid või huvigrupid, siis terve lasteaia kaasalöömine oli küll esimest korda,» lausus ta.

Sookure lasteaia õppealajuhataja Kertu Viilup sõnas, et laste­aias on selle õppeaasta teema emotsioonid. «Detsembris tahtsime lastele tutvustada selliseid tundeid nagu rahulolu ja tänulikkus. Et jõulud on suurepärane aeg teha head, tulid Naerupallide ja Sookurekeste rühma õpetajad mõttele korraldada kogu lasteaeda hõlmav toidukogumisaktsioon,» selgitas ta.

19.09.2020 23.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto