Sisukord
Paberleht
Paberleht

Valla haridusreform liigub kahe gümnaasiumi sulgemise poole

4 min lugemist
  • Laste arv lähiajal ei suurene
  • Riigigümnaasium võtab kõik huvilised vastu
  • Lõplik otsus volikogu käes
Järva-Jaani gümnaasiumi üheksanda klassi õpilane Mehis Rannaveer jätkaks hea meelega haridusteed kodulähedases koolis. FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Novembri teises pooles oli Järva vallas haridus- ja noorsootöökomisjoni koosolek, kus muuhulgas arutati komisjoni juurde loodud töörühma ettepanekut muuta Aravete keskkool ja Järva-Jaani gümnaasium lähiaastatel põhikooliks. Uudis tekitas kohalikes kogukondades ärevust, kuigi mingit otsust pole nende kooli tuleviku kohta veel vastu võetud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Järva abivallavanem Tiina Oraste ütles Järva Teatajale, et tunnustab haridus- ja noorsootöökomisjoni töörühma moodustamise eest, sest valla koolivõrgu tulevikku tuleb põhjalikult analüüsida.

Oraste märkis, et igasugused ettepanekud on head, kuid lõpliku otsuse teeb siiski volikogu. Ta lisas, et kui kellelegi väljapakutu ei sobi, siis kritiseerimise asemel oleks konstruktiivsem ka oma ideed välja käia. Üks võimalus selleks on 20. jaanuaril kell 15 ilmselt Järva-Jaani gümnaasiumis algav haridus- ja noorsootöökomisjoni töörühma ettepanekute avalik arutelu.

15.09.2020 18.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto