iDeal kampaania

Koolihoone ehitusel ootab ees sarikapidu

  • Kool on 1. septembriks valmis
  • Sarikapidu ootab ees
  • Kaamerasilm jälgib uue koolimaja ehitamist

Peavad plaani: Merko Ehituse objektijuht Ahto Luidalepp (vasakul) ja Türi abivallavanem Elari Hiis uurivad projektijoonist koolihoone teisel korrusel kohas, kus hakkab paiknema füüsikaklass.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Türi uue põhikooli hoone ehitusel on asjad jõudnud nii kaugele, et juba mõne nädala pärast on põhjust sarikapidu pidada. Tööde tempokat kulgu on toetanud seegi, et talve ja külma pole vähemalt siiani kevadpealinnas nähtud. Ehitajale on see meeltmööda, sest krõbedate miinuskraadidega kulgeksid ka tööd aeglasemas rütmis.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«See oli nii tellitud, ehituse ajaks ju võib,» põhjendab Türi abivallavanem Elari Hiis naljaga pooleks seda, mis põhjusel tänavu talve pole olnud. Kui miski ehitust häirida suudab, on see tormituul, mis näiteks võimla katusedetailid lendu ähvardas tõsta ja seepärast sai tööd alles ilma rahunedes jätkata.

Möödunud aasta aprilli keskpaigas peeti samas kohas, kus praegu kibe ehitus käsil, kooli kokkutulekut. Paar nädalat hiljem algasid lammutustööd – vana koolimaja pidi uuele ruumi tegema.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles