Sisukord
Paberleht
Paberleht

Otsust kaaluda on aega veel kaks kuud

4 min lugemist
  • Gümnaasiumihariduse saatus Järva vallas tuleb otsustamisele märtsi lõpus
  • Kas gümnaasiumiharidus tõmmatakse koomale Aravetel, Järva-Jaanis või Koerus?
  • Haridusvõrgustiku korrastamine säästaks vallale 800 000 eurot investeeringuteks
  • Paari aasta pärast tuleb ka põhikooli võrk terava pilguga üle vaadata
Vallajuhtidel oli julgust kutsuda Järva-Jaani kultuurimajja kokku hariduse tulevikku vaagiv rahvakoosolek ja seista inimeste ees sirge seljaga. See tasus end ära, kirgi arutelul ei tekkinud. FOTO: Dmitri Kotjuh

Esmaspäeva pärastlõunal oli Järva-Jaani kultuurimaja ees võimatu autole parkimiskohta leida ja hoones sees sumises nii palju rahvast, et saali lõppu toodi mitme rea jagu toole juurde, sest eestlasliku temperamendiga publik keeldus esimestesse ridadesse istumast.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Järva vallavolikogu haridus- ja noorsootöökomisjoni kutsel oli selle esmaspäeva pärastlõunal Järva-Jaanis täismaja kohalikke poliitikuid, haridusinimesi, lastevanemaid ja muidu huvilisi. Näiteks oli ka maakonna teiste omavalitsuste haridustegelasi tulnud Järva-Jaani kultuurimajja avalikule teabepäevale kuulama ja arutlema valla haridusvõrgu tuleviku üle. Saalis oli sadakond inimest.

Koolide võimalik sulgemine või koolivõrgu ümberkorraldus on üldjuhul tuleohtlik teema, mida poliitikud pelgavad, õpetajad kritiseerivad ja lastevanemad puhuvad emotsioonidest pakatavad kired lõkkele, kuid mitte sel päeval ja mitte Järva vallas.

17.09.2020 21.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto