Sisukord
Paberleht
Paberleht

Piimatootjad asuvad rohelisele leppele teistest sammukese lähemal

5 min lugemist
  • Euroopa komisjoni algatatud roheline kokkulepe suurendab kvaliteedikontrolli
  • Eestile annavad Euroopast kõrgemad kvaliteedinõuded piimatootmises eeliseid
  • Põllumehed nõuavad keskkonnanõuete täitmiseks vane Euroopaga võrdseid toetusi
  • Rohelise kokkuleppe tingimused täpsustuvad kevadeks
E-Piima tegevjuht Margus Leek sõnab, et juustu tootmiseks varutava piima kvaliteedinõuded on meil kõrgemad kui Euroopa Liidus ning roheliseks kokkuleppeks valmistuvas Euroopas on see Eestile soodne olukord. FOTO: Urmas Glase/ Järva Teataja

Läinud aasta 1. detsembrist ametisse asunud Euroopa Komisjoni uue koosseisu juht Ursula Von der Leyen määras oma eelistuseks rohelise kokkuleppe, mille siht on saavutada aastaks 2050 Euroopas kliimaneutraalsus. See tähendab, et ELis ei paisku inimtekkeliselt süsihappegaasi (CO2) õhku rohkem, kui seda atmosfäärist eemaldatakse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Juba nädalapäevad hiljem esitletud alusdokumenti tutvustades ütles Von der Leyen pressiteate vahendusel järgmist: «Euroopa roheline kokkulepe on uus majanduskasvu strateegia, millest saadav kasu kaalub üles tehtud kulutused. See näitab, kuidas me saame oma elu ja tööd ning tootmist ja tarbimist ümber kujundada nii, et elaksime tervislikumalt ja muudaksime oma ettevõtted innovaatiliseks. Esimesena ja kiiresti tegutsedes aitame oma majandusel tõusta maailmas juhtivale kohale.»

Piimaühistu E-Piim tegevjuht Margus Leek ütles, et see, kuidas Von der Leyeni roheline kokkulepe piimatootjaid ja töötlejaid mõjutama hakkab, pole täpselt teada, kuid kindlasti mõjutab. See selgub siis, kui EK presidendi saja päeva plaan hakkab selgemat ilmet võtma ning oodata on ka sisulisi muutusi.

27.10.2020 29.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto