Sisukord
Paberleht
Postimees

Kasutatud riidekraam rändab kogumiskonteinerite kõhtu

2 min lugemist
  • Esialgu paigaldatakse igasse omavalitsusse üks kogumiskonteiner
  • Konteineri täitumist kontrollivad selle täitjad ise
  • 2018. aastal koguti Eestis 960 tonni riideannetusi
Nii lihtne ongi: kodus üle jäänud riidekraam tuleb kilekotti pakkida ja viia lähimal asuvasse kogumiskonteinerisse. FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Juba mitmes Eesti linnas, aga ka väiksemas kohas võib märgata mahukaid metallkonteinereid, mis on mõeldud kasutatud rõivaste, jalanõude, käekottide ja kodutekstiili kogumiseks. Tänavu liitus selle ringlusmajandusprojektiga ka Järvamaa.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Koostööprojekti üks pool on Humana ja teine AS Väätsa Prügila ühes kohalike omavalitsustega ning eesmärk kogutud kraam taaskasutusse saata. Kõik konteineritesse toodud esemed jõuavad Humana sortimiskeskusse. Kandmiskõlblikud rõivad lähevad kas Humana kauplus­tesse Eestis ja Lätis või annetusena partnerorganisatsioonidele Mosambiigis, Angolas, Malawis ja Zambias. Esemed, mis enam kandmiskõlblikud ei ole, lähevad töötlusse.

ASi Väätsa Prügila juhatuse liige Alvar Jullinen ütles, et koos kohalike omavalitsustega otsustas ettevõte samuti katseprojektina konteinerid Järvamaale tuua. «Esialgu proovime, kuidas see siin tööle läheb. Kui teenus järvalastele meeldib ja nad seda agaralt kasutama hakkavad, siis tuleb konteinereid juurde,» lausus Jullinen.

08.08.2020 11.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto