Sisukord
Paberleht
Paberleht

Supile! Supile!

4 min lugemist
  • Seeneseljanka üllatab vürtsikusega
  • Borš maitseks hästi ka lastele
  • Kohalik ettevõte arendas uusi suppe mitu kuud
Paide Hillar Hanssoo põhikooli Daily koolisöökla juhataja Merje Mihkelsaare käe all valmivad Viibergi supid mõne minutiga. Mingit erilist kunsti pole neid ka kodus valmistada. FOTO: Kristo Kivisoo/ Järva Teataja

Ajal, mil inimesi innustatakse oma kodukoha toitu tarbima, et ettevõtjaid toetada, tasub järvalastel teada, et eelmise aasta lõpul sisenes Türil tegutsev Viibergi OÜ valmissuppide turule. Nende seeneseljanka ja borš on hoopis teist nägu ja tegu kui harjumuspärased purgisupid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Veel enne, kui eriolukord inimesed tubaseks tegi ja lapsed koduõppele jäid, käis Järva Teataja Viibergi suppe maitsmas Paide Hillar Hanssoo põhikooli Daily sööklas. Koolikokad, kes teavad hästi, milline supp on lastele suupärane, oskasid hinnata, kui õnnestunud supipõhjad on kohalik Türi ettevõte valmistanud.

Kahte supituutut nähes imestasid söökla juhataja Merje Mihkelsaar ja kokk Marika Sarganova, mis asjad need on. «Ma pole näinudki, et suppi sellisel kujul müüakse,» ütles Mihkelsaar. «Samas miks ka mitte? Poekott palju kergem ja klaaspurkidega jändamine jääb kodus ära.»

17.10.2020 21.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto