Sisukord
Paberleht
Paberleht

Köömes rokib homsel veebikontserdil Paide pöördlavalt

3 min lugemist
  • Maakera elanikest enamikule ei ütle nimi Köömes suurt midagi
  • Bändi liikmed tõstsid PAMTi lava teatri dekoratsioonidest tühjaks
  • Paides salvestatud kontsert kõlab Rock FM raadiokanalil homme õhtul kell 21.30
  • Hobimuusikud teevad bändi, mis igasse pulma või tantsupeole ei sobi
Filmitrikke ja kinokunsti Köömes tegema ei hakanud. Nende muusika vajab energiat, autentsust, mida kohapeal olemata ei saa. Solist Aleksander Otsa selgitusel on Paide muusika- ja teatrimaja tühja teatrisaali efekt praegusel ajal väga mõjus ja sobib nii otse kui ka ülekantud tähenduses. FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Rokkbänd Köömes pidi homme õhtul kell pool kümme raadios Rock FM esitatava videokontserdi salvestuseks Paide muusika- ja teatrimaja pöördlaval panema esmalt käed külge ning aitama teatri lavastuse dekoratsioone lahti monteerida ja ära kanda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuidas sattus järjelt neljandat plaati «Kosmose jõgi» esitlev Tallinnas tegutsev bänd Paidesse? Kööme solist Aleksander Ots ehk Sass ütles, et põhja ja lõuna vahel sõites on Paide alati jäänud teele. «Tegelikult on lugu lihtne: tundus, et homsele veebikontserdile peab oleme visuaalne võti, mis teeb selle teistsuguseks eelmisel reedel Elu24 kanalil antud kontserdist,» selgitas ta. «Mõte läks pöördlavale. Baskini teatriga olen Paides mängimas käinud ja teadsin, et Paides on minu teada Eesti üks vanim pöördlava, mida ajab ringi allveelaeva periskoobi mootor ja mis veereb tanki T-34 rullikutel.»

Otsa teada on ka Tallinna Vene Draamateatris ja Eesti Draamateatris pöördlava.

27.10.2020 29.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto