Sisukord
Paberleht
Paberleht

Oisu kandi rahvas tuli volikogu istungile plakatitega

3 min lugemist
  • Arengukava näeb ette, et edaspidi on vallas kolm põhikooli
  • Meeleavaldusest võis ka kasu olla
  • Haridusvõrgustik vajab korrastamist
25. juunil tervitasid Türi kultuurikeskuse ees volinikke veerandsada meeleavaldajat, kes nõudsid, et Retla-Kabala kool saaks senisel kujul jätkata. Neljapäeval peetud istungil volikogu nende soovi arvesse ei võtnud. FOTO: Dmitri Kotjuh

Neljapäeva pärastlõunal tervitas Türi kultuurikeskusse vallavolikogu istungile saabujaid veerandsada Oisu kandi inimest, kes nõudsid, et vallavolikogu ei muudaks nende kooli kuueklassiliseks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Volinike meelsuse muutmiseks oli tehtud ka hulgaliselt plakateid, kuhu oli kirjutatud: «Oisu õpilased on vihased», «Türi vald = ainult Türi linn», «Mis on valesti Türi põhikoolis? Umbes 100 Türi linna last õpivad mujal!», «Oisu ja Kabala ei ole vaesed sugulased Türi valla turjal», «Ära mine ääremaale elama! Seal paneme kooli kinni», «Türi vald, ära lõhu ja lammuta. Otsi lahendusi!».

Rahva pahameele põhjus peitus volikogus arutusel olevas Türi valla arengukavas aastateks 2021–2025. Arengukava näeb ette, et edaspidi on vallas kolm põhikooli. Peale Türi põhikooli jätkaksid senisel kujul Väätsa ja Laupa põhikool. Käru ja Retla-Kabala kool muutuksid üheksa klassi asemel kuueklassiliseks.

20.06.2020 30.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto