Sisukord
Paberleht
Paberleht

Kiilaspäiste noormeestega koos läks aega teenima üks julge neiu

3 min lugemist
  • Ajateenija: Meel on praegu väga kurb
  • Kolme nädala pärast peaksid noorukid juba nädalavahetuseks koju saama
  • Esimest korda mõõdeti ajateenistusse minevatel noortel kehatemperatuuri
Esimest korda mõõdeti kõikidel ajateenijatel kehatemperatuuri, palaviku korral poleks noori kaitseväkke lubatud. FOTO: Dmitri Kotjuh

Kolmapäeva hommikul veidi enne kella kümmet Paide muusika- ja teatrimaja parklasse kogunenud kiilaspäiste noormeeste vahel oli näha ka üht julget neidu, kes noormeestega koos 11 kuuks ajateenistusse astus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Alexandra Kõll otsustas ennast ajateenistuses proovile panna. Ta tunnistas, et on enne minekut kergelt närvis, kuid kuna ajateenistusse asuda oli tal mõttes juba ammu, ei löönud närveerimine ja ärevus teda rivist välja. «Ma olen alati tahtnud minna,» ütles ta. Viimase tõuke selle otsuse tegemiseks andis talle kaitseväe akadeemia lahtiste uste päev. «Pärast gümnaasiumi lõpetamist oli mul soov jätkata õpinguid Tartus ja sealseid võimalusi uurides sattusime sõbraga puhtjuhuslikult kaitseväe akadeemia lahtiste uste päevale,» rääkis Alexandra.

Seal sai tulevikusiht täiesti kindlaks ning edasisi õpinguid tahab ta jätkata just selles akadeemias. Kooli sisseastumise eelduseks on aga kaitseväe läbimine.

14.07.2020 18.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto