Sisukord
Paberleht
Paberleht

Parempoolsuse kriisi ei lahenda vasakpoolsusega hirmutades

2 min lugemist
Lauri Läänemets FOTO: Erakogu

Isamaa lõhenemisel tekkinud Parempoolsete protestitiib pole pakkunud Eesti inimeste muredele uusi lahendusi, küll aga tegeleb aktiivselt parempoolse poliitika läbikukkumises vasakpoolsete süüdistamisega. Teiste seas sellesse tiiba kuuluv Mihhail Lotman, kes võttis teemat pikemalt analüüsida, muretsedes muu hulgas, et kogu läänemaailmas ja ka Eestis Reformierakonnas viivad parempoolsed järjest rohkem ellu vasakpoolseid ideid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lotmanil on õigus: üleilmsed kriisid on tõestanud, et õhuke riik koos neoliberaalse majanduspoliitikaga, mis on maailma valitsenud viimased 30 aastat, on läbi kukkunud. Ees on suured muudatused ja need, kes muutuda ei suuda, moodustavad nostalgiaklubisid nagu Isamaa Parempoolsed koos Lotmaniga.

Oma nostalgias räägib Lotman ka eestlastest, kes on harjunud olema peremehed. Aga ta unustab, et kui eestlased said XIX sajandil taluperemeesteks, taipasid nad kohe, et mõistlik on moodustada masina- ja piimaühisusi: edukad suudetakse olla vaid koos tegutsedes, mitte omaette nokitsedes.

28.07.2020 01.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto