Sisukord
Paberleht
Paberleht

Autopesufirma plaanib Paide linna kohtusse kaevata

2 min lugemist
  • Volikogu otsustas ühehäälselt jätta vaie rahuldamata
  • Aqua Pesulad võib ettevõtmisest loobuda
  • Advokaat: tundub, et kohalik omavalitsus on otsustanud pesula rajamist takistada
Aqua Pesulad on plaaninud juba mitu aastat ehitada Paides Pärnu 60 kinnistule autopesulat, kuid asjaajamine võib aega võtta veel paar aastat. FOTO: Dmitri Kotjuh

Paidesse Pärnu tänavale autopesulat ehitada sooviv firma Aqua Pesulad pole rahul, et Paide linnavolikogu nõuab neilt keskkonnamõju strateegilist hindamist ja arutab nüüd, kas jätta linna pesula rajamata või minna õigust nõudma kohtusse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Juunis otsustas Paide linnavolikogu, et Paides Pärnu 60 krundile autopesula rajamiseks tuleb ettevõtjal algatada keskkonnamõju strateegiline hindamine. See tähendab pesulat rajavale firmale aga raha- ja ajakulu ning Aqua Pesulad esitas volikogu selle otsuse peale vaideotsuse.

Üksnes selle punkti arutamiseks tuli Paide linnavolikogu eelmisel nädalal kokku. Koosoleku alguses võttis volikogu ees sõna linnavolinik Andres Põllu, kes avaldas imestust, et üks eraettevõte soovib linnavolikogule ette kirjutada, kuidas tuleb neil linna juhtida. Põllu avaldas arvamust, et pesula tuleks saata linna piiri taha, sest Pärnu tänav pole sellele sobilik koht. «See ei sobi sinna esteetiliselt,» lisas ta.

30.07.2020 04.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto