R, 24.03.2023

Noored rajasid maailma muutvaid ettevõtteid

Emily Bollverk
Noored rajasid maailma muutvaid ettevõtteid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Changemakers Academy suveprogramm tõi Paidesse kokku 18 noort, kelle ülesanne on luua sotsiaalne ettevõte, mis muudaks maailma.
Changemakers Academy suveprogramm tõi Paidesse kokku 18 noort, kelle ülesanne on luua sotsiaalne ettevõte, mis muudaks maailma. Foto: Dmitri Kotjuh

Changemakers Academy suveprogramm tõi Paidesse kokku 18 innukat noort üle Eesti. Neljapäevase laagri lõpuks peab noortel ilmet võtma sotsiaalne ettevõte, mis muudaks maailma.

Suveprogrammi üks juhendajatest, Carmen Toomet, sõnas, et sotsiaalne ettevõte on pealtnäha tavaline organisatsioon ühe erinevusega. «Erinevalt riikidest on määratud, mitu protsenti organisatsiooni tulust peab tagasi minema ettevõtte arendusse,» selgitas ta. «Näiteks tüüpiliselt sotsiaalsetest ettevõtetest dividende välja ei võeta.»

Noorte kujutlusvõimele ei sea see mingeid piire. Toometi ütlust mööda peab sotsiaalne ettevõte lahendama mingit ühiskond­likku probleemi, kuid tänapäeval teeb seda juba enamik ettevõtteid. «Noorte ideed võivad olla kui tahes loovad,» lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles