Sisukord
Paberleht
Paberleht

Haigla küsib juurdeehitise tarvis riigilt miljonit

2 min lugemist
  • EMO ei vasta tänapäeva nõuetele
  • Uus projekt valmib sügisel
  • Koroonaviirus tõi puudused paremini esile
  • Oluline on hoida haiglat arenemas
Järvamaa haigla plaanitav juurdeehitis (tähistatud punasega) tuleb kahekorruseline ja asub Lembitu pargi poolses otsas. FOTO: Järvamaa haigla

Järvamaa haigla peaarsti Andres Müürsepa ja Järvamaa omavalitsuste liidu juhatuse esimehe Priit Värgi allkirjaga läks sotsiaalministeeriumi kiri, millega haigla taotleb A-korpuse juurdeehitise rajamiseks miljon eurot. «Haigla juurdeehitist on vaja erakorralise meditsiini osakonna (EMO) vastavusse viimiseks koroonaviirus SARS-CoV-2 haiglasisese nakkuse vältimise nõuetega,» selgitab kiri. «Järvamaa haigla EMO kasutuses on koos koridori ja WC-dega kokku 259,8 ruutmeetrit, kuid sisutöö tegemiseks (patsientide läbivaatus, jälgimine, protseduurid ja isoleerimine) on ainult 76,4 ruutmeetrit.»

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ministeeriumi saadetud raha­palvele on lisatud Põhja-Eesti regionaalhaigla kiirabikeskuse ülemarsti-juhataja ja endise hädaolukorra meditsiinijuhi Arkadi Popovi kiri, kus ta ütleb, et Järvamaa haigla erakorralise meditsiini osakond ei vasta tänapäeva nõuetele, mis tuli eriti ilmsiks COVID-19 eriolukorras.

Popov märgib, et puuduvad patsiendi isolatsiooni võimalused, kaasa arvatud negatiivse rõhuga isolatsioonipalat. Erakorralise meditsiini osakonna ülesehitus ei võimalda nakkusohtlikke patsiente eraldada ega teha eraldi liikumisteid nakkusohtlikele ja teistele EMOsse pöörduvate inimestele ning plaaniliselt statsionaarsele ravile ja sealt lahkuvatele patsientidele.

29.08.2020 03.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto