Käru mõisahärrast sai Türi esipoliitik

Käru mõisas elab Andrus Eensoo viieliikmeline pere. Neist jäid koos isaga mõisa taustal pildile kolmandas klassis käiv tütar Ade ja esimeses klassis käiv poeg Andre. FOTO: Silvi Lukjanov

Türil korteris elanud ettevõtja Andrus Eensoo ostis Käru mõisa teadmata õieti, mis ta sellega peale hakkab. Nüüd näeb Türi vallavolikogu esimees mõisaostu hoopis uues valguses ja paneb kõigile südamele näha Türi suurvalda kui Kesk-Eesti visiitkaarti.

Tellijale Tellijale

Kohtume Andrus Eensooga tema elukohas Käru mõisakompleksis. «Tere tulemast Käru kaunisse loodusse! Lähme jalutame natuke seal vähemalt saja-aastases tammepargis, siis kaovad kõik muremõtted ja tuleb elujõud,» tervitab ta.

Lähme jalutame. Eensoo jutust selgub, et juuri tal Kärus pole, kuid siinne loodus on ta kui ära lummanud. «Ostsin Käru mõisa 11 aastat tagasi Türil korteris elava mehena. Olin tegev teedeehitusettevõttes Turgel Grupp ja meie tegevus oli laienenud ka Käruni,» meenutab ta. «Siinne vallavanem Jaak Herodes soovitas mul osaleda kooli väljakolimisest üle jääva mõisa enampakkumisel.»

07.12.2021 09.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto