T, 29.11.2022

Vanatehnikamuuseum hakkab peagi kolima

Birgit Itse
Vanatehnikamuuseum hakkab peagi kolima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viilhall on valmis ja peagi saab kolima hakata, rõõmustavad Järva-Jaani tuletõrjeseltsi vabatahtlik Viktor Pulk (vasakul) ja eestvedaja Tuve Kärner.
Viilhall on valmis ja peagi saab kolima hakata, rõõmustavad Järva-Jaani tuletõrjeseltsi vabatahtlik Viktor Pulk (vasakul) ja eestvedaja Tuve Kärner. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Lõppenud signalisatsioonitööd ja tulekustutite paigaldus tähendab, et tööd vanatehnikamuuseumide viilhallis hakkavad lõpule jõudma ja keskus võib peagi kolima hakata.

Millal esimesed rariteedid viilhalli tuuakse, ei osanud Järva-Jaani vanatehnika varjupaiga eestvedaja Tuve Kärner veel öelda, sest eelkõige sõltub see ilmast. Ta näitas viilhallitagust platsi ja selgitas, et pealmine koorik on petlik: alt on kõik pehme ja võib põlvini mutta vajuda. «Korralikku külma on vaja,» sõnas ta.

Eelmise suve lõpus jagas Euroopa regionaalarengu fond toetusi piirkondade konkurentsivõime tugevdamiseks. 0,9 miljoni euro suuruse toetuse sai Järva-Jaani tuletõrje selts oma projektiga «Järva-Jaani vanatehnika muuseumide keskus».

Märksõnad
Tagasi üles