P, 4.12.2022

Hommik Aravetel: õues -18, toas +13

Birgit Itse
Hommik Aravetel: õues -18, toas +13
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaugkütteettevõtja N.R Energy OÜ piirkonnajuht Uno Targama ütles, et lekkinud torul oli neli meesterahva sõrme jämedust auku.
Kaugkütteettevõtja N.R Energy OÜ piirkonnajuht Uno Targama ütles, et lekkinud torul oli neli meesterahva sõrme jämedust auku. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

«See on täielik bardakk!» teatab eakas aravetelane Galina Jermolajeva, kui saab teada, et Aravetel on soojatoru lõhkenud. Jälle. Tema majanaabrid nõustuvad. Nad elavad trassi lõpus, väidetavalt kõige külmemas majas.

Ilmateenistuse sünoptik Eva-Maria Sula lubab pühapäeval raadioeetris selgema taeva all öösel sisemaal õhutemperatuuri -20 kraadi lähedale. Aravete elanikke pakane ei rõõmusta: samal päeval Lasteaia tänaval lõhkenud soojaveetrass on toatemperatuuri veelgi alla viinud. Kaugkütteettevõtja N.R Energy OÜ piirkonnajuht Uno Targama teab probleemist, aga ootab pikisilmi hommikut. «Ilma kooskõlastusteta ei tohi ka avariitöid teha,» selgitab ta.

Kell 7.30 on Aravetel 18 külmapügalat. Aravete keskkooli juhtkond otsustab õpilased tagasi koju saata, sest sõltuvalt klassist oli ruumides sooja 12-13 kraadi. «Katlamaja rikke tõttu oli terve vaheaeg koolimajas jahe, ja täna hommikul siis selline üllatus,» sõnab direktor Andy Tilk. Tema mäletamist mööda pole külm varem koolipäeva ära jätnud, küll aga veeavarii.

Märksõnad
Tagasi üles