Sisukord
Paberleht
Postimees

Paide linn kaebas N.R. Energy kohtusse

2 min lugemist
  • Soojafirma esitatud kahjunõude suurus on ligi 77 800 eurot.
  • Paide linn ei nõustu hüvitama ettevõtte väidetavat saamata jäävat tulu.
Roosna-Alliku valla õigusjärglane Paide linn esitas hagi N.R. Energy ja endise Roosna-Alliku vallavalitsuse vahel sõlmitud soojalepingu lõppemisele järgnenud erimeelsuse tõttu. FOTO: Dmitri Kotjuh / JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Möödunud nädalal kirjutas Järva Teataja, et Järva vald on hädas soojapakkujaga N.R. Energy, kes esitas vallale 764 000 euro suuruse kahjunõude. Analoogne olukord on tekkinud ka Roosna-Allikul.

Tellijale Tellijale

Paide linnal lõppes mais soojatootjaga Roosna-Alliku piirkonda puudutav kümneaastane leping, mistõttu paluti katla seadmed, küttemahuti ning soojatrass tagastada. N.R. Energy ei nõustunud küttesüsteeme üle andma, väites samamoodi nagu Järva valla lepingute puhul, et ettevõttel oli lepingu uuendamise eesõigus, mida ta aga kasutada ei saanud.

Soojapakkuja seadis küttesüsteemide tagastamise tingimuseks, et linn hüvitab ettevõttele ligi 77 800 eurot. Sellest 42 800 eurot peaksid katma keskküttetaristu väärtust tõstnud kulutused ning 34 920 eurot moodustab N.R. Energy väitel neil järgmise 12 aastaga saamata jääv tulu.

23.05.2020 27.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto