Mitme looga puhkamise kodu

  • Kaugeimad kliendid on olnud Brasiiliast ja Hiinast
  • Puhkemaja lähistel kasvavad võimas kask ja pärn
  • Põleng lükkas tegutsemise algusaja edasi

Kui Johannese puhkemaja parasjagu kaugelt tulnud puhkajaid ei võõrusta, siis veedab Hiobite pere, kuhu kuuluvad Egon, Loora ja Riina seal meelsasti ka ise aega. Pildilt puudub vanem tütar Hanna.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Kui tuntud helilooja Johannes Hiob satuks tänasel päeval oma sünnitalu õuele, ei tunneks ta kohta esmapilgul tõenäoliselt äragi, sest vana talumaja asemel tervitab teda seal rõõmsalt rootsipunaseks võõbatud kahekorruseline majake. Vaid aianurgas kohiseb endiselt hiiglasemõõtu pärnapuu, mille tema esiisa sinna kunagi istutas. Aga tõenäoliselt oleks tal hea meel, sest hiljuti valminud puhkemaja – see rootsipunane, kannab tema nime.

Vana talumaja on tegelikult samuti alles ja asub uusehitisest veidi eemal, ent on poole oma kunagisest hiilgusest teise maailmasõja lahingutes minetanud. «See maja oli täpselt poole pikem,» näitab Johannese puhkemaja omanik Egon Hiob, kes muide on helilooja pojapoeg. Oma vanaisa mälestuse säilitamine on talle oluline ja nii ongi igati loogiline, et Türi linna piirist mitte eriti kaugel asuv puhkemaja just Johannese nime kannab.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Tagasi üles