Arvamusfestival on arutelude korraldajate ja osalejate nägu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare
  • Arvata võib ja peab ka festivali enda üle

ERRi korrespondent Anton Aleksejev ja europarlamendi saadik Yana Toom Venemaa kuvandi teemalises arutelus Eesti Meedia alal. «Teie missiooniks ei ole valgustamine, vaid informeerimine. Ma ei suuda läbi hammustada, kus on fakt ja kus on tõlgendus,» ütleb Toom.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Arvamusfestival tõi reedel ja laupäeval Paidesse kokku 10 000 inimest, kes osalesid ühtekokku 165 arutelus. Eilses juhtkirjas leidis  Postimees, et  arvamusfestival on ennast kuue aastaga tõestanud, Eesti Päevaleht oli aga seda meelt, et järgmisel aastal võiks festival puhata.

Festivali külastas tänavu suurem hulk inimesi kui seni: kahe päeva jooksul kokku 10 000. Eestvedaja Maiu Lauringu meelest näitab see, et arvamusfestivali formaat on hästi vastu võetud. «Festivalile tulevad inimesed, kellel on aruteludele kõrged ootused ning kes lähevad kuulama konkreetseid teemasid,» ütles ta. Lauring lisas, et kaasavate formaatide kõrval soovitakse läbimõeldud ja mitmekülgset sisu ning see eeldab üha paremat ettevalmistust nii arutelu korraldajatelt, osalejatelt kui ka juhtidelt.

Arvamusfestival soovib hea arutelutavaga ühist teadmist hea arutelu reeglite kohta. Festivalil tehtud purgihääletusel arvasid osalejad, et edasiviiva arutelu eeldus on üksteise kuulamine ja oma väidete tõestamine. «Leiame, et heast arutelutavast võiks lähtuda kõikide teiste, ka väljaspool festivali toimuvate arutelude juures,» märkis Maiu Lauring.

Tagasi üles