Riigi abi toob tuleohutuma elu

Anne Põder
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kristina (3), Karmen(1) ja Karl (1) ja nende ema Karin Abilon naudivad uuest ahjust õhkuvat soojust, mida kütmise järel jagub pikaks ajaks.
Kristina (3), Karmen(1) ja Karl (1) ja nende ema Karin Abilon naudivad uuest ahjust õhkuvat soojust, mida kütmise järel jagub pikaks ajaks. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Päästeameti käivitatud üle-eestiline koostööprojekt «500 kodu tule­ohutuks» edeneb Järvamaal jõudsalt. Ohutuma elujärje on saanud juba 16 majapidamist ja tööde ootel on veel kaheksa kodu.

Seitsme lapse ema Karin Abilon Suurpalu külast ütles, et tema maja sai tänu projektile uue ahju ja elektrisüsteemi. «Elasime lastega täiesti tuleohtlikus majas. Ahi oli omal ajal ehitatud puupõrandale, mis mädanes läbi. Lõpuks lammutasin remondi käigus ahju välja ning kütsime maja üksnes ajutise kaminaga, kus pidi kogu aeg tuli all olema,» lausus ta.

Abilon lisas, et elektrijuhtmed olid nii ohtlikud, et ta vedas voolu majas pikendusjuhtmetega laiali. Pool kaabeldusest tegi ta aastate eest ise, kuid ülejäänu oli kohutavas seisukorras.

Tagasi üles