Riigiteede hooldajad nullivad valla teelükkajate töö

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mündi tänaval tuleb autodel lumepudrus mütata ning jalakäijad võivad vaid aimata, kus kohas lume all kõnnitee võiks olla.
Mündi tänaval tuleb autodel lumepudrus mütata ning jalakäijad võivad vaid aimata, kus kohas lume all kõnnitee võiks olla. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Omavalitsuste töötajad kurdavad, et maanteeameti teehooldajate töö tagajärjel saavad küll riigiteed puhtaks, kuid lumi lükatakse valla hooldatavatele teedele, kus see muudab liiklemise raskeks.

Järva vallavanem Rait Pihelgas ütles, et lumerohkel talvel on valla teedel läinud olukord käest ära. «Maainimesest on saanud maanteeameti labidamees, sest kui vald hooldab tee ära, siis tunni pärast tuleb maanteeamet riigimaanteid hooldama ning lükkab ristmikud, bussipeatused ja riigimaanteega paralleelselt kulgevad kergliiklusteed uuesti lund täis,» selgitas ta.

Eelmisel aastal seda muret polnud, sest lund oli vähe, aga tänavu on Pihelga ütlust mööda pidevalt selliste muredega vallavalitsuse poole pöördutud. On tulnud teateid, et lisaks jalakäijate elu raskendamisele on kinni jäänud ka autod.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles