Piirkonna edulugu kajastub kõrtsi igapäevatöös

  • Peopaiga maine taga on head esinejad ja turvalisus
  • Kõhu saab täis nii tööline kui möödasõitja
  • Imaverre mahub kamitu söögikohta

Imavere kõrtsi juhataja Pille Selter jagab klientidele lahkelt lõunasööki. Parimatel päevadel toidavad nad päevas ära ligi 300 suud.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Täna möödub Imavere kõrtsi avapeost täpselt 15 aastat. Tuntud söögi- ja peopaik on peegelpilt piirkonna eduloost, sest just nii hästi, kui edeneb sealne majanduselu, läheb ka kõrtsil.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Imavere kõrtsi juhataja Pille Selteri teada pandi kõrtsihoone omal ajal püsti täiesti nullist lepavõsa asemele. «Tundus küll müstiline, et maapiirkonda ehitati nii suur ja uhke söögikoht, kuid ometi õigustas rahapaigutus end ära,» ütles ta.

Selter selgitas, et valdavalt puidutöösturitest omanike eesmärk oli ennekõike teha viisakas söögikoht saeveski töötajatele, kus saaks korraldada peoõhtuid ning pakkuda maitsvat toitu möödasõitjatele ja kohalikule rahvale. «Nii ongi asi algusest peale toiminud. Saeveski klientuur on tublisti kasvanud ning lisandunud on palju teiste ettevõtete töötajaid, kes on naabrusse tööle asunud,» lausus ta. «Samuti on kõrtsist saanud hea mainega peopaik, kuhu sõidetakse kohale Eesti eri paigust.»

Tagasi üles