Luuletajale kerkib mõisaparki mälestusmärk

Tiit Reinberg
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Internet

Ülehomme, emakeelepäeval on Koerus Aruküla mõisas Triin Soometsa ja Tiit Borni luulekava-kontsert «Valitud elud», kus kuulutatakse välja ka Koerust sirgunud luuletaja Kalju Lepiku auks kavandatava mälestusmärgi ideekavandi konkurss ja sellele annetuste kogumine.

Mälestusmärgi püstitamise korraldustoimkonna liige Aldo Tamm ütles, et Koeru haridus- ja kultuuriseltsi ning Koeru raamatuklubi Vaimuvalgus liikmed on juba rohkem kui aasta arutanud, et luuletaja Kalju Lepiku ees tuleks auvõlg tasuda ja teda sünnikohas vääriliselt meenutada. «Kuna järgmisel aastal möödub sada aastat Kalju Lepiku sünnist, siis tundus igati õige just sünniaastapäeval avada Koeru mõisapargis talle mälestusmärk,» selgitas ta.

Tamm ütles, et mälestusmärgi juures võiks olla pink ja kasvada pihlapuu, kuid muus osas jätaksid nad skulptoritele vabad käed. «Seega me praegu ei tea, kas kuju võiks tulla kivist või pronksist,» lisas ta.

Tagasi üles