Sportautod arendasid väikelinnas enneolematuid kiiruseid

  • Paidelased pakkusid üle ootuste põnevat rada
  • Kohalikud jõudsid kümne parema sekka
  • Võistlus äratas laiemat huvi vahva hobi vastu

Mudelautode mõõduvõtuks sai võimlast põnev võistlusrada. Päeva kiireimaid sõite tegi paidelane Randolf Alt (vasakult esimene).

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Kiired ja sportlikud autod panid end laupäeval Paides joonele, et selgitada välja juunioride liiga meistrid. Sedapuhku ei tõmmatud mootori hääli peeneks mitte linnatänavail, vaid huvikeskuse võimlas, kuhu kohalikud automudeldajad ehitasid ülimalt põneva raja.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Mudelautode juunioride liiga kuuenda etapi korraldaja Tarmo Alt ütles, et sel aastal võtsid nad eesmärgi üles seada nii vinge rada kui võimalik. «Nägime poiste ja nende vanematega mitu päeva vaeva. Laenasime võimlejatelt põrandale suured vaibad, ehitasime kaldseinu, trampliine, künkaid ja muid ägedaid takistusi, mis tegid sõidud noortele mitmekülgseks ning ettearvamatuks,» rääkis ta.

Alt meenutas, et juuniori liiga etappi korraldasid nad Paides ka mullu, kuid siis toimus see huvikeskuse tillukeses keldris väiksel automudelirajal. «Seekord tõstsime taset tunduvalt. Isegi kogenud sõitjad ja treenerid käisid uurimas, kuidas üht või teist rajaelementi tegime. See tegi meile au,» lausus ta.

Tagasi üles