Õpilased müüsid nii küpsetisi kui saane

Türi põhikooli õpilane Mari Roos (keskel) pakkus Türil noortekeskuse juures toimunud Järvamaa õpilaste jõululaadal muffineid.

FOTO: Andrus Eesmaa / Järva Teataja


Reedene veidi tuisune pärastlõuna Järvamaa õpilaste jõululaata laiali ei puhunud ning Türi noortekeskuse õuel käis elav kauplemine.
Kaugele oli kuulda kutsuvaid hõikeid «20 sendi eest jõululeiba!», «Ostke kaks piparkooki, kolmas tasuta!».
Raskeks tegi ilmataat küll kauplemise, nii et müüjad pidid oma kraamilt aeg-ajalt lumekihi ära lükkama ja lõhnavad küpsetised kilekottide alla peitma.
Türi põhikooli õpilane Mari Roos meelitas ja keelitas innukalt möödujaid omaküpsetatud muffineid ostma – kõigest 15 senti. Kuigi ostjaid sel ajal õues palju tunglemas polnud, oli Mari laadaga rahul ja ilm teda ei heidutanud. «Ongi selline hea jõulutunne!» sõnas ta.
Türi põhikooli õpilane Sander Viin oli toonud müüki metallist saanikesed (pildil), mille sisse oli asetanud küünla. Sander sõnas, et ettevalmistustöödesse oli ta kaasanud nii isa, kes keevitas saani kokku, ja ema, kes aitas omapäraseid küünlaaluseid kaunistada.
Kokku oli Sandril valminud kümme saanikest, mis pälvisid ka laada vahvaima jõulutoote eripreemia.

Seda, mis saab laadalt teenitud rahast, polnud Sander veel jõudnud mõeldagi. «Vist saan selle endale,» sõnas ta.
Laadailma üle Sander ei kurtnud. «Normaalne, ei ole külm (mõttepaus) – okei, jalad veidi külmetavad,» tunnistas ta.
Laada korraldaja, Türi põhikooli õpetaja Loona Pärl sõnas, et laat läks korda ning lapsed jäid üritusega rahule, kuigi paari vanema suust oli kuulda nurinat, kas sellise ilmaga tasub korraldada üritust õues. «Kõik, kes tahtsid, said pärast noortekeskusse kolida ja endale koha leida,» lausus ta. «Õues muidugi käis lumesõda, möllu kui palju. Lapsed olid positiivselt meelestatud.»
Järvamaa õpilaste kaheksandal jõululaadal oli 84 müüjat. Esindatud olid Laupa, Peetri, Albu ja Türi põhikool, Retla kool, Paide gümnaasium, Türi ühisgümnaasium ja toimetulekukool. Lisaks oli tulnud õpilasfirmasid Tallinnast, Tartust, Paidest, Sauelt ja Türilt.
Pärl on märganud, et üha rohkem lapsi valib kergema tee ega ole enam kauba tegemiseks kulutanud nii palju aega kui varem. «Palju on kakaod, muffineid ja muid toiduasju, algusaastatel olid lapsed rohkem asju meisterdanud,» täpsustas ta.
Muidugi leidus laadal ka omavalmistatud ehteid ja jõulukaunistusi.
Kel ostud tehtud, see sai noortekeskuses jälgida esinejate etteasteid ja tegutseda töötubades. Lisaks oli oksjon, mille tulu kulub Pärli ütlust mööda järgmise aasta jõululaada korraldamisele. (JT)

Tagasi üles