Sisukord
Paberleht
Paberleht

Uues koolis meelitab lapsed õue rulapark ja ronimispüramiid

2 min lugemist
  • Välirulapark tuleb peaaegu sama suur kui vanas ujulas
  • Õpilastel on millega vahetundides vaba aega veeta
  • Kooli taha tuleb ka madalseiklusrada
Skatepargid OÜ ehitusmees Dmitri Igolkin ütleb, et välirulapargi pealmine kattekiht tuleb veekindlast vineerist, mis kannatab välja igasugused Eesti ilma iseärasused. FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Sügiseks valmivas Paide Hillar Hanssoo põhikoolis on ehitusjärgus välirulapark, mis peaks lapsed vahetundide ajal õue tegutsema meelitama. Selle kõrval pakub meelelahutust veel kaks lauatenniselauda, ronimispüramiid ja Peetri parki rajatav madalseiklusrada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Põhikooli ehitava aktsiaseltsi Paide MEK projektijuht Maidu Luts ütles, et rulapark on kooli projekti osa ja selle on kavandanud õppehoone juurde Projekt O2 OÜ. «Kõrvale tuleb ka kaks betoonist lauatenniselauda, nagu paigaldati Lembitu parki. Lastel on hea vahetundides kätt harjutada,» märkis ta. Samuti on projekteerija Lutsu selgitusel ette näinud koolimaja kõrvale ronimispüramiidi. «See on umbes kuue meetri kõrgune püramiidikujuline palkidest ehitis, kus ronida tuleb võrku mööda,» täpsustas ta.

Luts sõnas, et rulapark ehitatakse endise koolihoone keldriosa vundamendi vahele ja selle alla jääb umbes 600ruutmeetrine maa-ala. «Lastele vaba aja veetmise välivõimaluste rajamine läheb maksma ligikaudu 40 000 eurot,» lisas ta.

17.09.2020 21.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto