Hümn on peas, teisi lugusid peab noodist piiluma

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Teisipäeval naases Sky koos perega Läti-Leedu-Poola ringreisilt, seejärel võeti ette Saaremaa-retk. Laulupeoks vajaliku pakkis ta kotti neljapäeva hilisõhtul, et reede varahommikul juba pealinna laulukaare alla orkestri- ja lauluproovi startida.
Teisipäeval naases Sky koos perega Läti-Leedu-Poola ringreisilt, seejärel võeti ette Saaremaa-retk. Laulupeoks vajaliku pakkis ta kotti neljapäeva hilisõhtul, et reede varahommikul juba pealinna laulukaare alla orkestri- ja lauluproovi startida. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Üks vähegi koorilaulu või rahvatantsuga kokku puutuv eestlane elab juba ammuilma laulu- ja tantsupeo rütmis. «Oeh, miks see kõik nii keeruline peab olema?» ohkas nii mõnigi laulja, tantsija ja pillimängija peorepertuaariga tutvust tehes. Aga eestlane ei jäta jonni. Nüüd on ta kõikidest keerukustest üle saanud. Nüüd on aeg pidutseda.

Mis on keerukas eestlasele, osutub tõenäoliselt veel keerukamaks sellele, kes pole kunagi käinud laulupeol ega teinud tutvust kohalikku koori- ja puhkpillimuusika klassikasse kuuluvate lugudega. Uuest repertuaarist rääkimata.

Ja kui sa üldse ei valda eesti keelt, tasukski see mõte ehk peast heita. Skylar Ross (18) nii ei arvanud. USAst Illinoisi osariigist pärit Skylar – sõpradele lihtsalt Sky – saabus Eestisse aasta tagasi vahetusõpilasena ja lõpetas paar nädalat tagasi Türi ühisgümnaasiumi.

Märksõnad

Tagasi üles