Järvamaa spordirahvas pani seljad kokku ja võitis

Anne Põder
Copy
Liisa Gritšenko (vasakul), Piret Maaring ja Paul Poopuu tunnevad Järvamaale võidetud rikkaliku karikasaagi üle uhkus. Kõige hinnalisem on aga siiski võidukarikas väikemaakondade arvestuses.
Liisa Gritšenko (vasakul), Piret Maaring ja Paul Poopuu tunnevad Järvamaale võidetud rikkaliku karikasaagi üle uhkus. Kõige hinnalisem on aga siiski võidukarikas väikemaakondade arvestuses. Foto: Marit Maaring

12.–14. juulini peeti Tartus 15. Eestimaa suvemänge, kus Türi valla, Järva valla ja Paide linna sportlased ühendasid oma jõu ning võitsid väikeste maakondade (alla 40 000 elaniku – toim) arvestuses esikoha.

Järvamaa spordiliidu tegevjuht Piret Maaring täpsustas, et Järvamaa kogus 404 punkti. Teise koha võitis Võrumaa 394 ja kolmanda koha Jõgevamaa 392 punktiga. «Nagu näha, oli konkurents tihe ning igalt alalt teenitud punktid olid hinnas. Lõpuks saavutatud kümnepunktiline edumaa oli äärmiselt tubli tulemus,» sõnas ta.

Maaringu ütlust mööda teeb Eestimaa suvemängud eriliseks tõsiasi, et nagu olümpiamängud, toimuvad ka need võistlused niivõrd suurejooneliselt vaid iga nelja aasta järel. «Tegu oli Baltimaade suurimate spordimängudega, kus osales sel aastal üle 4000 sportlase. Kavas oli 25 spordiala kokku 100 erineva vanuseklassiga,» selgitas ta võistluste suurust.

Tagasi üles