Õunapeatus pakub magusat põske ja purki

  • Mida teha üle jäävate õuntega
  • Ettevõtmisele on õla alla pannud ka Omniva
  • Kõik idee toetajad saavad mõttele hoogu anda Hooandjas
  • Kokku läheb projekt maksma 3800 eurot

Paide muusika- ja teatrimaja turundusjuht Marika Juusu loodab, et üks Õunastopi peatus õnnestub luua ka Paide kesklinna.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Paide naine kavatseb luua heategijate abiga Õunastopi peatused, kust inimesed saavad tasuta õunu võtta. Ettevõtmises on oodatud osalema kõik, eriti aga need, kes oma koduaia õuntele rakendust ei leia.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Tallinna kerkivad peagi Õunastopi peatused, kus linnarahvast ootavad tasuta õunad. Idee eestvedajad ainult Tallinnaga endale piire aga ei sea. Enne esimeste peatuste avamist käivad läbirääkimised juba ka Paidesse Õunastopi peatuse loomisest.

Õunastopi mõtte algataja on Paide muusika- ja teatrimaja müügi- ja turundusjuht Marika Juusu. «Idee sündis tegelikult juba eelmisel aastal,» räägib ta. Järvamaal on aiapidajaid palju ning üks suurimaid muresid on küsimus, mida teha üle jäävate õuntega. Juusu peres sirgub neli õunasööjast last, seega on pere igal aastal õuntest moosi keetnud ja mahla pressinud. Nad on üleliigseid õunu ka ümberkaudsetele tuttavatele jaganud. Siiski pole mureküsimus õunauputusest neilegi võõras.

Tagasi üles