Sisukord
Paberleht
Paberleht

Muusikakool meelitab tasuta õppega

3 min lugemist
  • Õppima pääseb 12 last, sest täpselt nii palju on pille
  • Projekt näeb ette, et Türi valla lastele mõeldud pilliõpe on tasuta
Kõik puhuma: Türi muusikakool alustab sügisel projekti, mille abil loodab tuua noori vaskpuhkpillimängu juurde. Õpetaja Ants Oidekivi ootab õppima nii tüdrukuid kui poisse. FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Mitu Eesti muusikakooli ja orkestrit on juba pikemat aega püüdnud lahendada küsimust, kuidas leida järelkasvu vaskpuhkpillimängijatele. Mure pole võõras ka Türi muusikakoolile, kes alustab sügisel tasuta projekti, mille abil tuua noori pillimängu juurde.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Türi muusikakooli puhkpillieriala õpetaja Ants Oidekivi, kelle juhatada on ka orkester Türi, nõustus, et tõepoolest on vaskpuhkpillierialad pigem viimases valikus siis, kui muusikakooli tulev laps endale eriala valib. «Kui nüüd täpsemaks minna, siis üle-eestiline häda on, et just suuremate pillide, nagu eufoonium, metsasarv, tromboon ja tuuba, mängijad võiks rohkem olla. On üksikud kantsid, kus näiteks tuubamängu õpetatakse. See annaks ka orkestrimängule tervikuna rohkem hoogu,» selgitas ta.

Projektiga on Türi muusikakool mingile pillierialale tähelepanu tõmmanud ja huvilisi kaasanud ka varem. Projekt «4Strings» ehk neli pillikeelt kestis 2011. aasta sügisest 2012. aasta maini ja oli mõeldud 4–14aastastele Lõuna-Järvamaa piirkonna lastele, et tekitada neis huvi keelpillimuusika vastu.

22.10.2020 25.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto