Telemees muutus maalil aednikuks

Merit Männi
Copy
Olev Kengi ütlust mööda hakkas pere kohe huvi tundma, kas maal, mille tarbeks pereisa poseeris, võiks ühel päeval kodus aukohal rippuda. Kenk mainis, et esialgse kokkuleppe ta Sorgega ka tegi. «Kui pere raha kokku saab ja Sorgega kaubale ka, siis pole võimatu, et ära ostame. Ei pea, aga täitsa võib,» lausus ta.
Olev Kengi ütlust mööda hakkas pere kohe huvi tundma, kas maal, mille tarbeks pereisa poseeris, võiks ühel päeval kodus aukohal rippuda. Kenk mainis, et esialgse kokkuleppe ta Sorgega ka tegi. «Kui pere raha kokku saab ja Sorgega kaubale ka, siis pole võimatu, et ära ostame. Ei pea, aga täitsa võib,» lausus ta. Foto: Erakogu

Möödunud nädalal avati Tallinnas Eesti Draamateatris teatri sajanda hooaja eel kunstinäitus, kus väljas on Türi kunstniku Sorge ja Järvamaaga seotud kunstniku Marju Bormeistri looming. See pole aga ainuke kunstinäituse ja kevadpealinnana tuntud Türi seos.

Kui lähinädalatel on järvalastel, eriti Türi elanikel, kavas draamateatrisse minna, siis enne etendust või vaheajal tasub neil maja kolme korruse jalutussaalide seintele seatud töödega tingimata lähemalt tutvuda, sest kindlasti leiab sealt tuttavaid nägusid.

Nii on ühel Sorge maalil kujutatud Eesti rahvusringhäälingu Järva- ja Viljandimaa korrespondenti Olev Kenki.

Tagasi üles