Üle Järvamaa lööb särama mitukümmend helkuripuud

Türi noortekeskuse juhi Sulo Särkinen ütlust mööda on puud umbes nädala ajaga helkuritest tühjad – inimesed korjavad need kiiresti ära. FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Juba mitmendat aastat käivitub üle-eestiline helkuripuu aktsioon, mille käigus kutsutakse nii noori kui ka vanu kinnitama enda külge kõige odavamat elukindlustust ehk helkurit. Türi noortekeskus kui üks aktsiooni algatajatest oli juba esmaspäeval noortekeskuse ees kasvavale kuusele hulk elupäästjaid riputanud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Türi noortekeskuse juhataja Sulo Särkineni mäletamist mööda on nemad aktsioonis kaasa löömas neljandat või isegi viiendat aastat. Ta meenutas, et alguses riputasid nad möödakäijatele võtta helkureid ilma suurema kära ja mürata noortekeskuse juures kasvavale puule. Siis said nad teada, et Pärnu Tre raadio ja politsei on korraldamas samasugust aktsiooni, ning otsustasid jõud ühendada.

Särkineni selgitusel püüdsid nad kaks aastat teha kampaaniat EV 100 käigus lootusega saada kokku sada puud üle Eesti. Esimesel aastal ei tulnud hoogu sisse ja üle Eesti ehiti helkuritega vaid 60 puud. Möödunud aastal läks tunduvalt paremini ja lõpuks kogunes lausa 160 helkuripuud.

17.06.2021 19.06.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto