Sisukord
Paberleht
Postimees

Töö kaubanduses nõuab ajaga sammu käimist

6 min lugemist
  • 20 aastat ühel töökohal pole rutiini toonud
  • Kauplemise iseloom muutub ajas
  • Kauaaegsed müüjad saavad ostjaile omaseks
Sünnipäevapeole tulid kaupluse töötajaid tervitama nende endised kolleegid, kellega koosoli tore läinud aeg meenutada ja väike valsikeerutuski enne poe avamist ära teha. FOTO: Erakogu

Järva tarbijate ühistu suurim kauplus Paide Maksimarket tähistas hiljuti 20. sünnipäeva. On märkimisväärne, et kümme töötajat on ametis olnud kaupluse avamispäevast saati. Neist mõnda ei näe inimesed ehk mitte nii sageli lettide ja riiulite vahel askeldamas, kuid nende tegevus ja otsused hoiavad maakonna suurimat kaubandusettevõtet kindlal kursil. Nii näiteks on kõik need aastad kauplust ja 78 töötajat juhtinud Tiiu Lunts ning tööstus- ja esmatarbekaupade valiku eest hea seisnud Hilja Kallas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui Tiiu Lunts kandideeris Järva tarbijate ühistu müügijuhi kohalt Maksimarketi juhatajaks võrdsetel alustel ülejäänud 14 kandidaadiga, siis Hilja Kallast käis Lunts tema kodus tööle moosimas.

Kallas meenutas, et töötas varem Paide kaubamajas juhataja asemikuna ja esimese hooga töökohta vahetama ei kibelenud. «Võtsin mõtlemisaega. Ju oli juhataja veenmisoskus nii hea, et olin lõpuks nõus. Kuigi oli teada, et kauba sortiment laieneb oluliselt, siis töökoht maakonna suurimas kaupluses oli peibutav,» lausus ta.

09.07.2020 11.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto