Heategevuslik kontroll annab laste nägemisest selge pildi

Anne Põder
Copy
Optometrist Iveta Vakrõõm ja tema assistent Valmar Vakrõõm panevavad Paide Hammerbecki põhikooli neljanda klassi õpilase Elis Pärna nägemise moodsa tehnika abil proovile. Sama tee võtavad ette kõik Paide linna neljandate klassid õpilased.
Optometrist Iveta Vakrõõm ja tema assistent Valmar Vakrõõm panevavad Paide Hammerbecki põhikooli neljanda klassi õpilase Elis Pärna nägemise moodsa tehnika abil proovile. Sama tee võtavad ette kõik Paide linna neljandate klassid õpilased. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Kuigi koolilapse nägemine vajaks kontrolli igal aastal, läheb see lastevanematel sageli meelest. Just sellistes tasuta heategevuslikes nägemiskontrollides, mis sel nädalal Paides aset leiavad, kerkib esile lapsi, kes vajaksid tegelikult prille.

Paide Hammerbecki põhikooli neljanda klassi õpilane Elis Pärn ütles, et talle ei valmistanud raskusi ei seinal tillukeste tähtede lugemine ega ka raamatust peenikese kirja tagaajamine. «Loen hästi palju raamatuid ja seda ka siis, kui alati pole ruumis ehk nii valge,» sõnas ta.

Elis märkis, et tegelikult ta arvas, et võib isegi prillid saada just seetõttu, et ta loeb palju ja on telefonis ka. «Mul ei oleks midagi selle vastu, kui oleksin prillid saanud. Minu ühel lemmikraamatu kangelasel Harry Potteril on samuti prillid. Minu meelest teevad prillid inimese targemaks,» lausus ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles