Luik märkis, et apteekide töötajad peavad küll rohkem edasi-tagasi käima, kuid küllap sellega harjub. Liikumine pole ju kunagi kellelegi halba teinud. «Kuuldavasti tulevad meile leti ette peagi klaasid, et ka suhtlemine oleks ohutu,» lisas ta.
Letiteenindusele lähevad osaliselt või täielikult üle ka Paide Südameapteegid. Vee tänava apteegis on kogu aeg olnud letiteenindus.
Eesti apteekide ühenduse juhatuse liige proviisor Timo Danilov ütles, et saaliteeninduse peatamise eesmärk on tagada apteegiteenuse kättesaadavus ja apteegitöötajate kaitse. «Apteegipidajad loovad liikumistsooni, et vältida piisknakkuse levimist ravimikarpidel avatud müügisaaliga apteekides,» sõnas ta.
Danilovi ütlust mööda peaks asi välja nägema nii, et turvalindiga on tehtud liikumiskoridor sissepääsust kassani. Ülejäänud saalist saab küll kaupa osta, aga apteeker toob selle ostjale ise, sest ostja apteegis ringi liikuda ei tohi. «Peale selle paigaldatakse kassade juurde kaitseklaasid, et täiendavalt minimeerida apteegitöötajate haigestumise riski. Sellised muudatused tehakse valdavas osas apteekides,» lausus ta.
Danilovi ütlust mööda on apteegiteenuse tagamine nii erandlikus olukorras kriitilise tähtsusega. «Loodetavasti apteegi külastajad mõistavad, et ümberkorraldus on nende enda huvides,» sõnas ta.
Ravimeid on ladudes Danilovi kinnitusel piisavalt ja nende arutu kokkuost pole mõistlik. «Praegu ei ole küsimus selles, kuidas võimalikult paljusid inimesi korraga teenindada, vaid selles, et kõik need, kellel on tõesti ravimit vaja, saaksid selle kätte viirusega kokku puutumata,» lausus ta.
Teave apteegiteenuse osutamise kohta paigutatakse lähiajal ka apteekide sissepääsude juurde. Uus kord kehtib ajutiselt ja loodetavasti annavad meetmed oma osa sellesse, et haiguspuhangust kiiresti vabaneda.