Valitsus justkui eitaks tõsiasja, et tervelt kümme protsenti Eesti kuni 74aastastest inimestest ei kasuta internetti. Vanemaealiste hulgas on selliseid inimesi veel palju rohkem. Meil on arvestatav hulk inimesi, kes pole harjunud iga päev meediat tarbima. Lisaks elab palju venekeelseid inimesi teises inforuumis, kus viirusest on märksa vähem juttu. Loodan kogu südamest, et peaministri lubadus saab võimalikult ruttu teoks – viirushaigusele on kõige vastuvõtlikumad just vanemaealised ja krooniliste haigustega inimesed, kes vajavad usaldusväärset infot.
Ja kindlasti ei tohi vajuda masendusse ega mõlgutada süngeid mõtteid. Ühiskond toimib, elu läheb edasi, inimesed töötavad, lapsed ja üliõpilased õpivad, paljuski küll kaugtöö või kaugõppe vormis. Soovitan neile, kes karantiinis ei ole ja tervis lubab, käia looduses jalutamas.
Praegu on eriti oluline üksteisest hoolida ja üksteist toetada. Eritähelepanu all peaksid olema üksi elavad vanemad inimesed. Helistage oma lähedastele eakatele, julgustage neid ja pakkuge abi. Olen kindel, et meie omavalitsused ja nende sotsiaaltöötajad on siinjuures oma ülesannete kõrgusel. Ei tee paha üle korrata tasuta infotelefoni numbrit, mis töötab ööpäev läbi. See on 1247. Seda numbrit on hea meelde jätta nii: 1 number 24 tundi päevas ja 7 päeva nädalas.
Olgem tähelepanelikud ja mõistvad nende kaaskodanike suhtes, kes teevad tööd nii-öelda eesliinil. Tunnustagem ja hinnakem meditsiinitöötajaid ja apteekreid, poemüüjaid ja teisi klienditeenindajaid, lasteaiatöötajaid, bussijuhte ja sotsiaaltöötajaid, kes puutuvad oma töös teiste inimestega kokku.