Põllumehed tervitavad saabuvaid haneparvi kanonaadiga

Urmas Glase
Copy
OÜ Paistevälja juhatuse liikme Meelis Mändla kogemus lubab kiita propaaniga töötavat peletit, kus torru lastud gaas teeb süttimisel korraliku paugu ja ajab linnud mujale.
OÜ Paistevälja juhatuse liikme Meelis Mändla kogemus lubab kiita propaaniga töötavat peletit, kus torru lastud gaas teeb süttimisel korraliku paugu ja ajab linnud mujale. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Kui linnuvaatlejad ootavad elevusega kevadist rändeaega, siis põllumehed valmistavad läbirändavaid hane- ja lagleparvi tervitama arsenaliga, millega võiks pidada maha väiksemat sorti sõja.

Paistevälja OÜ juhatuse liige Meelis Mändla ütles, et on taliviljaorase põldudele maiustama maanduvaid hanesid peletanud igat masti käepärast olnud paugutajate ja ka laseriga. Osaühingul on talivilja all ligi tuhat hektarit põllumaad.

Linnuparved otsivad päeval suuri lagedaid põlde ja öösel madalamaid veeäärseid kohti. Üks selliseid veekogusid on Jalgsema karstijärv, mis kevadise suurvee ajal on veerikas ja suvel jääb kuivale. Järveäärne on rände ajal paksult linde täis ja nad lärmavad korralikult.

Tagasi üles