Sisukord
Paberleht
Postimees

Koeru kandi mehel paikneb elutoa riiulitel miniarmee

4 min lugemist
  • Kingitus andis hobi alustamiseks hea impulsi
  • Mõnda mudelit tuleb kokku panna nädalaid
  • Mudelid on täiesti elutruud
Militaartehnika mudeleid kokku panev ja koguv Heinar Hammerberg ütleb, et maailmas tänapäeval kasutatavatest tankide põhimudelitest on tema kogust puudu mõni üksik. FOTO: Urmas Glase/ Järva Teataja

Koeru lähedal Vuti külas elav Heinar Hammerberg (44) on kokku liiminud 240 sõjalennuki, lahingukopteri, tanki- ja soomusmasina, veoki ja muu sõjamasina mudelit, mis täidavad riiulite viisi tema elutuba.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Heinari kirg sõjatehnika mudeleid kokku panema ja koguma hakata sai tugeva tõuke õelt, kes seitse aastat tagasi kinkis talle sünnipäevaks teise maailmasõja aegse Saksa Junkersi sõjalennuki mudeli. Heinar usub, et küllap oleks ta nii või teisiti mudeliteni jõudnud ka õe abita, kuid kingitus andis hea impulsi.

Ilmselt on iga poiss lapsepõlves mõne mudeli kokku kleepinud, nii ka Heinar. «Umbes 12-13aastaselt ehitasin 10–15 purjeka mudelit. Igal juhul enne kutsekooli minekut. Mäletan, et kõige keerulisem oli peenikeste köite ja trosside kleepimine. Kahjuks pole neist purjekatest ühtegi enam alles,» meenutab ta.

28.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto